تصویر لزوم رفع موانع سرمایه گذاری برای توسعه متوازن در جزیره قشم
در جلسه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر سوزا مطرح شد

لزوم رفع موانع سرمایه گذاری برای توسعه متوازن در جزیره قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با امام جمعه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سوزا دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، در این دیدار که امروز پنجشنبه (14 آذرماه) برگزار شد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سوزا با ارائه گزارشی از عملکرد خود، برخی مشکلات و مسائل این شهر را مطرح کردند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این دیدار با اشاره به تاریخچه غنی شهر سوزا در منطقه و جزیره قشم، بر لزوم حمایت مسئولان این شهر از سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

حمیدرضا مؤمنی با بیان اینکه برای حرکت به سوی توسعه متوازن در منطقه نیازمند همراهی و همکاری جوامع محلی هستیم، گفت: برنامه‌های متقاوتی پیرامون محورهایی توسعه فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری و همچنین توسعه گردشگری روستایی بر پایه اشتغال جوامع محلی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: موفقیت توسعه متوازن در قشم از مسیر جوامع محلی عبور می‌کند و سیاست‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم بر ایجاد خودباوری و ارتقای توانمندی‌های مردم محلی برنامه‌ریزی شده است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهر سوزا برای توسعه، افزود: وجود جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و همچنین وجود برخی ظرفیت‌های اقتصادی می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف جزیره قشم باشد.

به گفته مؤمنی؛ برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی شهر سوزا باید شرایط برای حضور سرمایه گذاران مختلف در حوزه‌های شیلاتی، صنعتی و گردشگری فراهم شود و برخی موانع از سر راه سرمایه گذاری در منطقه برداشته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وظایف شهرداری‌ها و شوراهای شهر، کمک به جاری شدن و تحقق حقوق مردم و شهروندان است.

امام جمعه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سوزا نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد برای توسعه و بهبود وضعیت، خواستار کمک‌های بیشتری از سوی این سازمان برای بهبود وضعیت جذب سرمایه گذاری در این شهر شدند.

شهر سوزا مرکز بخش شهاب از توابع شهرستان قشم در ۲۹ کیلومتری جنوب غربی این شهرستان قشم شده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.