تصویر مانور اطفای آتش بمناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهر درگهان قشم
توسط اداره برق شهر درگهان انجام شد

مانور اطفای آتش بمناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهر درگهان قشم

رئیس پدافند غیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم از اجرای مانور اطفای آتش بمناسبت آغاز هفته پدافند غیر عامل در شهر درگهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی فتحیان‌نسب اعلام کرد: مانور اطفای حریق با انفجار یک‌ منبع سوخت با مشارکت نیروهای آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و اداره برق در نخستین روز از هفته پدافند غیر عامل (۸ تا ۱۴) آبان در شهر درگهان اجرا شد.

وی از برگزاری دو‌ مانور با سناریوهای مختلف در یک  مدرسه و یکی از ارگان های دولتی هم به عنوان بخش دیگری از برنامه های هفته پدافند غیرعامل در قشم نام  برد.

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اهمیت اجرای برنامه های ویژه هفته پدافند غیرعامل، افزود: اقدامات پدافند غیر عامل، کشور را در برابر تهدیدهای بیگانه و حوادث غیرمترقبه بیمه خواهد کرد.

او همچنین اظهار کرد: مانور چهارگانه در راستای مقابله با زلزله، آتش سوزی، حوادث ناشی از برق و امداد و‌نجات‌ هم با مشارکت نیروهای آتش نشانی، انتظامی، بهداشت، اورژانس، برق، هلال احمر، حراست آموزش و پرورش و چند نهاد دیگر در این هفته برگزار می شود.

فتحیان نسب با اعلام اینکه برای آگاهی مردم از برنامه های هفته پدافند غیر عامل تبلیغات وسیعی در نقاط مختلف شهر قشم و اسکله ها و فرودگاه بین المللی انجام شده است، ادامه داد: اجرای دو سمینار در محل اداره کل حراست سازمان منطقه آزاد قشم با حضور نیروهای شرکت کننده در مانورها نیز از دیگر برنامه های این هفته است.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از راه اندازی صفحه اختصاصی پدافند غیر عامل در پرتال این سازمان در آخرین روز هفته پدافند غیرعامل (۱۴ آبان) به عنوان یکی دیگر از ویژه برنامه های این هفته نام برد.

به گفته وی، در طول هفته پدافند غیر عامل شعارهای هر روز این هفته در سربرگ های اداری سازمان درج می شود.

بنا به این گزارش، شعارهای هفته پدافند غیر عامل از  ۸ تا ۱۴ آبان ماه به شرح ذیل است.

* حفظ سرمایه های کشور با مشارکت‌ عمومی.

* حفظ سرمایه های ملی در برابر تهدیدات با خودباوری و اقتدار عملی.

* صیانت از مردم در برابر تهدیدات دشمن.

* مصون سازی کشور با تفکر بسیجی و روحیه جهادی و‌ مقاومت.

* جامعه سالم، آماده در برابر تهدیدات نوین.

* استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت های کشور.

* پدافند غیر عامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید.

پدافند غیرعامل به اقدامات دفاعی غیرمسلحانه با هدف دفع تهدیدات و افزایش بازدارندگی ها گفته می شود.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.