تصویر ارزآوری صنایع شیلاتی در منطقه آزاد قشم

ارزآوری صنایع شیلاتی در منطقه آزاد قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از مراحل ساخت، پیشرفت و برداشت محصول چند مزرعه میگو که در حوزه ارزآوری کشور فعالیت دارند، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، نخستین محصول مزرعه پرورش میگو "پدیده صدف قشم"، با حضور حمیدرضا مومنی و هیات همراه، به بازرگانان کشور چین فروخته شد.

این مزرعه به وسعت 203 هکتار، تا کنون توانسته با زیر کشت بردن 28 استخر پرورش میگو، 700 هزار دلار ارزآوری کند.

خریدار چینی محصول شرکت "پدیده صدف قشم" هم زمان با این بازدید، محصول این مزرعه را از نظر سایز، رنگ و سلامت دارای بهترین کیفیت دانسته و تاکید کرد که تمام  100 تن میگوی تولید شده این مزرعه از قابلیت صادراتی برخوردار است.

مراحل ساخت استخرهای "شرکت صافی دریایی قشم" با سرمایه 320 میلیارد ریال ، بخش دوم این بازدید بود.

"شرکت صافی دریایی قشم"، در مساحتی به وسعت 190 هکتار، 77 استخر پرورش میگو را به بهره برداری خواهد رساند که برای 115 نیروی بومی اشتغال به همراه داشته و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

حمید رضا مومنی همچنین از مراحل ساخت "مجتمع تولیدی-فرآوری سالم غذای جزیره قشم" با رویکرد خشک کردن ماهی به صورت صنعتی بازدید نمود.

این کارخانه با سرمایه ای بالغ بر 150 میلیارد ریال در 18 هزار متر مربع وسعت با ظرفیت تولید 40 تن ماهی خشک در روز و فراهم کردن فرصت شغلی برای 120 نیرو، بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

گفتنی است، در حال حاضر چهار مزرعه پرورش میگو در جزیره قشم در چرخه تولید قرار دارند و پنج مزرعه نیز پس از تکمیل مراحل ساخت به چرخه تولید می رسند.

در حال حاضر یک کارخانه صنعتی خشک کردن ماهی نیز در شهرک صنعتی طولا مشغول به کار است که با فعال شدن "مجتمع تولیدی-فرآوری سالم غذای جزیره قشم"، ظرفیتی جدید به حوزه صادرات محصولات شیلاتی قشم افزوده خواهد شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.