تصویر بازدید مشاور رییس جمهور از روند توسعه جاده های جزیره قشم/ قشم از پیچ جاده های غیراستاندارد می گذرد

بازدید مشاور رییس جمهور از روند توسعه جاده های جزیره قشم/ قشم از پیچ جاده های غیراستاندارد می گذرد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در سفر یک روزه به جزیره قشم از روند احداث قطعه سوم بزرگراه خلیج فارس و قطعه اول و دوم بزرگراه مرکزی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، به گفته معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم، قطعه سوم بزرگراه خلیج فارس به طول 7.8 کیلومتر از میدان درگهان تا اسکله کاوه با اعتبار 250 میلیارد ریال در دست احداث است و هم اکنون بیش از 43 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محرم بهاروند ادامه داد: عملیات اجرایی اين بزرگراه در 2 مسير رفت و برگشت با 11.5 متر عرض هر باند از بهمن ماه 1394 شروع شده و مسیر رفت آن تا بهمن ماه امسال و مسیر برگشت نیز تا بهمن سال آینده به بهره برداری می رسد.

پيش از اين قطعه اول بزرگراه خليج فارس به طول 13.6 كيلومتر و قطعه دوم نيز به طول 4.8 كيلومتر با محورهاي فرعي و تقاطع ها به طول 2.3 كيلومتر اجرا شد و همچنين در ابتداي اين بزرگراه نيز بلوار خليج فارس به طول 2.6 كيلومتر به بهره برداري رسيد.

وی در مورد عملیات احداث بزرگراه مرکزی جزیره قشم بیان کرد: پروژه اتوبان مركزي از فرودگاه بين المللي تا نزديكي شهر درگهان در دو باند رفت و برگشت در سه قطعه در حال اجراست و قطعه اول این پروژه تا بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

بهاروند ادامه داد: عملیات احداث قطعه اول این بزرگراه به طول ده کیلومتر از میدان فرودگاه تا سه راهی دیرستان در سه فاز زیرسازی، آسفالت و انجام خط کشی، نصب گاردریل و علائم ترافیکی با اعتباری بیش از 420 میلیارد ریال در حال اجراست.

به گفته معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم، زیرسازی قطعه اول این پروژه با اعتبار 150 میلیارد ریال از مرداد ماه سال 1394 شروع شده و مردادماه امسال به پایان رسید و آسفالت آن نیز با اعتبار 200 میلیارد ریال اعتبار و 52 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

بهاروند تصریح کرد: بیش از 60 میلیارد ریال اعتبار برای انجام عملیات خط کشی، نصب گاردریل و علائم ترافیکی در نظر گرفته شده و پیش بینی می شود این قطعه تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: قطعه دوم همین بزرگراه به طول ده کیلومتر از سه راهی دیرستان تا رمکان با اعتبار 750 میلیارد ریال بهمن ماه سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته بهاروند مرحله زیرسازی قطعه دوم با اعتبار 220 میلیارد ریال بیش از 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در راس هیاتی بلند پایه متشکل از محمود منزوی زاده مشاور امور بین الملل و مدیرکل حوزه دبیر شورا، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری وجمعی از مدیران دبیرخانه به همراه حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد، 9 پروژه عمرانی، صنعتی و شیلاتی جزیره که با توجه به شعار امسال " رونق تولید" آماده و انتخاب شده اند، به بهره برداری رسید و از سایر پروژه های در دست احداث سازمان منطقه آزاد قشم نیز بازدید به عمل آمد. این پروژه ها به مناسبت هفته دولت و به دلیل سفر دبیر شورایعالی به سایر مناطق آزاد با یک هفته تاخیر در تاریخ سیزدهم شهریورماه 1398 به بهره برداری رسیدند.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.