تصویر شرکت دخانیات متحد احسان قشم بهره برداری شد

شرکت دخانیات متحد احسان قشم بهره برداری شد

با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، خط تولید انواع سیگار و سیگارت متعلق به «شرکت دخانیات متحد احسان قشم» واقع در شهرک صنعتی تولا افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرعامل شرکت دخانیات متحد احسان قشم در مراسم آغاز بهره برداری این شرکت، گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ارزی بالغ بر 20 میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی معادل 50 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز می کند.

محمدرضا تاجدار ادامه داد: این واحد تولیدی از اسفندماه سال 96 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع سیگار و سیگارت در زمینی به مساحت 13 هزار متر در شهرک صنعتی تولا جزیره قشم آغاز کرده و پیش بینی می شود که فاز بعدی این طرح تا پایان بهار سال 1399 به بهره برداری برسد.

وی درباره میزان اشتغالزایی این طرح گفت: با بهره برداری این طرح برای 120 نفر اشتغال ایجاد می شود.

بهره برداری از شرکت های دخانیات در قشم با شناسایی بازارهای هدف و تامین نیاز داخلی و پایان واردات این محصول به کشور که موجب خروج ارز زیادی می شود، صورت گرفت.

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در راس هیاتی بلند پایه متشکل از محمود منزوی زاده مشاور امور بین الملل و مدیرکل حوزه دبیر شورا، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری و جمعی از مدیران دبیرخانه به همراه حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم و حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد، 9 پروژه عمرانی، صنعتی و شیلاتی جزیره که با توجه به شعار امسال " رونق تولید" آماده و انتخاب شده اند، به بهره برداری رسید و از سایر پروژه های در دست احداث سازمان منطقه آزاد قشم نیز بازدید به عمل آمد. این پروژه ها به مناسبت هفته دولت و به دلیل سفر دبیر شورای عالی به سایر مناطق آزاد با یک هفته تاخیر در تاریخ سیزدهم شهریورماه 1398 به بهره برداری رسیدند.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.