تصویر نمایش فیلم های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قشم آغاز شد

نمایش فیلم های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قشم آغاز شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ارسال نتیجه داوری کودکان و نوجوانان منتخب قشم به مرکز اصلی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان برای انتخاب فیلم های برتر این جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده در مراسم آغاز نمایش فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در محل سینما سیتی سنتر قشم، بیان کرد: براساس تصمیم دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان مبنی بر اکران فیلم های حاضر در این جشنواره در سراسر استان های کشور، امسال برای دومین سال پیاپی فیلم های حاضر در این جشنواره در قشم به نمایش درمی آیند.
وی با اشاره به انتخاب 15 کودک و نوجوان قشمی به عنوان داور در این جشنواره، اضافه کرد: سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان، بازتاب دهنده آثار فرهنگی و هنری حوزه کودک و نوجوان است و کودکان و نوجوانان جزیره قشم با تماشای فیلم های سینمایی این جشنواره می توانند با هنر سینما آشنا شوند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطفه آزاد قشم ادامه داد: داوران در طول اکران فیلم ها حضور داشته و نظرات و نقدهای خود را در فرم نظرسنجی هئیت داوران قید کرده و فرم ها به دبیرخانه این جشنواره ارسال می شود.
شیخ زاده اضافه کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته نظرات داوران جشنواره فیلم های کودک و نوجوان پس از پایان نمایش فیلم ها برای داوری نهایی و انتخاب آثار برتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال خواهد شد.
وی خطاب به داوران قشمی جشنواره فیلم کودک و نوجوان، ادامه داد: داوری کردن و در مقام قضاوت قرار گرفتن کار آسانی نیست و دشواری هایی به همراه خواهد داشت، اما نظرات تک تک اعضای هیات داوران در تعیین رتبه نهایی و انتخاب فیلم برتر در جشنواره تاثیرگذار خواهد بود.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برنامه ریزی برای شناسایی استعدادهای هنری کودکان و نوجوان جزیره قشم، ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد حضور بازیگران و هنرمندانی از جزیره قشم در جشنواره های بین المللی باشیم.
گفتنی است طبق برنامه اعلام شده قرار است ۱۰ فیلم از ۳۱ مردادماه تا چهارم شهریورماه سال جاری در ساعت های ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ و ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ در سینما سیتی سنتر قشم اکران شود و علاقمندان می توانند از نزدیک این جشنواره را دنبال کنند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.