تصویر نخستین اسکله شناور پیشرفته صیادی کشور با اعتبار 13 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

نخستین اسکله شناور پیشرفته صیادی کشور با اعتبار 13 میلیارد ریال به بهره برداری رسید

مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نخستین اسکله پیشرفته صیادی کشور با اعتبار 13 میلیارد ریالی و با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و قائم مقام سازمان شیلات ایران در ساحل روستای ریگو به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حامد عبدالهی روز سه شنبه 18 تیر ماه در آیین افتتاح این اسکله صیادی اظهار داشت: این اسکله با قدرت تحمل وزن ۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع با طول ۴۰ متر، عرض ۳ متر و آبخور یک متر،توسط شرکت مکین دریا قشم ساخته شده و در خاورمیانه منحصربفرد است.
وی افزود: ساخت اسکله شناور صیادی ریگو از طرح های توسعه زیرساخت در صنایع شیلاتی با محوریت تولید و پرورش ماهی در دریا بوده و به منظور پشتيباني از پروژه هاي پرورش ماهي در قفس بود که از محل بودجه سازمان شيلات ايران تامین شده و قابليت استفاده همزمان براي صيادان نیز دارد.
مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: طبق برنامه ششم توسعه ظرفیت تولید ماهی در جزیره قشم باید به 80 هزار تن در سال برسد و افتتاح اسکله صیادی ریگو یکی از اقداماتی است که در راستای تکمیل زنجیره تولید اجرایی شده است.
عبدالهی با اشاره به فاز دوم اجرای این اسکله، گفت: اسکله دیگری نیز به عنوان مکمل اسکله مذکور به طول ۶۰ متر پیش بینی شده است که در صورت تامین اعتبار، مراحل ساخت آن در ماه های آینده آغاز خواهد شد.
وی عنوان کرد: این اسکله علاوه بر ارائه خدمات صیادی به صیادان ریگو در پشتیبانی از سایت های پرورش ماهی در دریای منطقه هم نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: توسعه و ارتقای کیفیت صید وصیادی، افزایش روحیه نشاط صیادان منطقه، رونق تولید و پشتیبانی بهتر از سایت های پرورش ماهی در دریا از اهداف اصلی راه اندازی اسکله پیشرفته صیادی ریگو است.
یادآور می شود، شرکت مکین دریا قشم از سال 1396 با دریافت مجوز از منطقه آزاد قشم، در شهرک صنعتی طولا آغاز به کار کرده و هم اکنون برای 55 نیروی بومی جزیره اشتغالزایی کرده و با ساخت و صادر کردن محصولات خود، نقشی ارزنده در رونق اقتصاد و معرفی جزیره برعهده دارد.
روستای ریگو یکی از توابع بخش شهاب واقع در شهرستان قشم است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.