تصویر در قشم برگزار شد؛ گرامیداشت روز جهانی بیابان زدایی با شعار «با هم آینده را بسازیم»

در قشم برگزار شد؛ گرامیداشت روز جهانی بیابان زدایی با شعار «با هم آینده را بسازیم»

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی با شعار «با هم آینده را بسازیم» با مشارکت 30 دانش آموز اهل روستای دولاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک این روز اظهار داشت:  این مراسم با همکاری مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در مرکز جامع آموزشی روستای دولاب برگزار شد.
وی افزود: کاشت چند اصله نهال توسط دانش آموزان و برپایی سمینار آموزشی با موضوع  بررسی اهمیت این روز و خطراتی که در اثر بیابان زایی جوامع جهانی را تهدید می کند، از جمله اقدامات انجام شده در مراسم گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی  بود.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم ادامه داد:  روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و اثرات خشکسالی، روزی خاص در تقویم جهانی است که می تواند اهمیت این روز را به همگان یادآوری کند.
گفتنی است، این مراسم امسال هم زمان با روز جهانی مبارزه با بیابان زایی و خشکسالی روز دوشنبه 27 خردادماه، با شعار «با هم آینده را بسازیم» با مشارکت دانش آموزان در محل مرکز آموزشی ژئوپارک جهانی قشم در روستای دولاب برگزار شد.
در سال 1994 مجمع عمومی سازمان ملل به منظور افزایش آگاهی عمومی در این زمینه و پیگیری جدی تر برنامه های کنوانسیون، روز 17 ژوئن را با عنوان روز جهانی مبارزه با بیابان زایی نام گذاری کرد. تا به امروز 195 کشور در این کنوانسیون عضویت دارند.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.