تصویر همزمان با روز جهانی صنایع دستی؛ نمایشگاه "گذر صنایع دستی" سیتی سنتر قشم افتتاح شد

همزمان با روز جهانی صنایع دستی؛ نمایشگاه "گذر صنایع دستی" سیتی سنتر قشم افتتاح شد

نمایشگاه و فروشگاه «گذر صنایع دستی» مجتمع تجاری سیتی سنتر۱ قشم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، نمایشگاه و فروشگاه «گذر صنایع دستی» مجتمع تجاری سیتی سنتر۱ قشم شامگاه دوشنبه 20 خردادماه در هم زمانی با روز جهانی صنایع دستی، با حضور مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افتتاح شد.
بانوان هنرمند جزیره از تعاوني صنايع دستي صدف لب سياه روستاي بركه خلف، تعاوني صنايع دستي حصيربافي روستاي طولا و گروه بند هنر روستاي سهيلي تولیدات خود را در هفت رشته به بازدیدکنندگان ارایه می دهند.
محصولاتی از قبیل كيف، شال، دستبند، كوسن، روميزي و انواع سبدهاي حصيري که با ظرافت سلیقه و هنر دست بانوان قشمی به رودوزی های زیبا مزین شده در این نمایشگاه و فروشگاه، جلوه دیگری از میراث ملموس جزیره را به مخاطبین معرفی می کند.
 گلابتون دوزي، خوس دوزي، شك و زري بافي، بُرقَع دوزی، لَچَك دوزي، عروسك هاي محلي و حصيربافي از رشته های فعال صنایع دستی در قشم است که علاقمندان می توانند با حضور و بازدید از "گذر صنایع دستی" مجتمع تجاری سیتی سنتر۱ قشم در تاریخ 20 تا 23 خرداد ماه از ساعت 19 تا 23 از دیدن آن ها لذت برده و با خریداری این تولیدات، به رونق چرخ اقتصاد جزیره بیش از پیش کمک کنند.
یادآور می شود، در پنج سال اخیر، حوزه صنایع دستی قشم با بیش از یک هزار شاغل، یکی از صنایع تولیدی فعال در جزیره بوده که علاوه بر احیاء تاریخ برجای مانده از نیاکان، با اشتغالزایی پایدار در توسعه اقتصادی جوامع محلی  نقشی ارزنده دارد.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.