تصویر در نخستین همایش متمرکز زائرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم مطرح شد؛ حج تمتع، سفری تاثیرگذار بر جهان بشری

در نخستین همایش متمرکز زائرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم مطرح شد؛ حج تمتع، سفری تاثیرگذار بر جهان بشری

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج بیت الله الحرام، از سفر زیارتی حج تمتع به عنوان سفری تاثیرگذار بر جهان بشری یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب که ظهر روز شنبه چهارم خرداد ماه برای حضور در نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ به قشم سفر کرد، در این مراسم اظهار داشت: هدف از برگزاري این همايش ها، آموزش عملي و تشریح احکام و مناسک و مسایل بهداشتی به زایرين است که توسط روحانيون، عوامل اجرايي و پزشکان کاروان ها انجام می شود.
وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش عملی دراين همايش افزود: در حج تمتع توجه به دو نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که عبارتند از آمادگی برای سفر و حفظ سفر و دستاوردهای حاصل از آن که در طول زندگی باید ادامه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج بیت الله الحرام با اشاره به وصایای مولای متقیان در مورد اهمیت حج تمتع گفت: برای این سفر باید تمام امکانات جسمانی، معنوی و معرفتی فرد از آمادگی کامل برخوردار شود.
گفتنی است، نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حجت الاسلام والمسلمین حاجبی ، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان هرمزگان روز شنبه چهارم خرداد ماه در محل تالار وحدت شهر قشم برگزار شد.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.