تصویر در ادامه برنامه های بزرگداشت هفته میراث فرهنگی؛ طرح “نگهبان قلعه” اجرایی شد

در ادامه برنامه های بزرگداشت هفته میراث فرهنگی؛ طرح “نگهبان قلعه” اجرایی شد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز به کار طرح "نگهبان افتخاری قلعه" به مناسبت هفته میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، طاهره شهرکی با اشاره به برنامه های درنظر گرفته شده به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی بیان داشت: طرح "نگهبان افتخاری قلعه" با هدف نهادینه سازی فرهنگ حفظ و معرفی تاریخ جزیره با مشارکت آینده سازان کشور، یک برنامه سالانه است که توسط این مدیریت تدوین شده است.
وی افزود: در نخستین گام اجرای این طرح و به منظور آشناسازی نسل نواندیش جامعه با تاریخ حماسه رشادت های ایران در فتح قلعه پرتغالی ها، همچنین استعداد یابی برای انتخاب حافظان مواریث تاریخی و فرهنگی، یک کارگاه آموزشی سه روزه در محل این قلعه تاریخی برای کودکان و نوجوانان جزیره در حال برگزاری می باشد.
به گفته مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، در این کارگاه، کودکان و نوجوانان علاقمند، ضمن دریافت آموزش هایی در مورد تاریخ جزیره و ویژگی های معماری قلعه  این یادمان  را طراحی و نقاشی می کنند.
شهرکی ادامه داد: در پایان این کارگاه آموزشی، از میان کودکان و نوجوانان شرکت کننده، ده نفر به عنوان نگهبان افتخاری قلعه انتخاب شده و کارتی با همین مضمون به آن ها اهدا خواهد شد.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: حضور منتخبین، به عنوان بلدمحلی در ایام حضور گردشگران و تورهای گردشگری در جزیره، مشارکت در برگزاری مراسمات مرتبط با این حوزه، بازدید رایگان از اماکن تاریخی قشم و معرفی آنان به عنوان اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی جزیره از مزایای کسب عنوان نگهبان افتخاری قلعه خواهد بود.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.