تصویر تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرود دقت جام خلیج فارس در جزایر ناز قشم / آکروباس های ایرانی و خارجی آسمان جزیره قشم را رنگارنگ کردند

تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرود دقت جام خلیج فارس در جزایر ناز قشم / آکروباس های ایرانی و خارجی آسمان جزیره قشم را رنگارنگ کردند

۱۵خلبان خارجی از کشورهای اسپانیا، فرانسه، آلمان، هلند، بلغارستان، روسیه، ترکیه و 83 شرکت کننده ایرانی طی پنج روز برپایی دو رویداد مهم ورزشی شامل نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور رشته "فرود دقت" ویژه جام خلیج فارس و دومین دوره جشنواره جهانی آکروباسی، آسمان آبی جزایر ناز قشم را با پرنده های آهنین خود رنگارنگ کردند.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، با پایان یافتن نخستین دوره برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته فرود دقت، برگزیدگان این مسابقه هیجان انگیز از سوی حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و عبدالجواد کمالی عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان با اهدای لوح و مدال، تجلیل شدند.
نخستین دوره برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته فرود دقت در چهار راند انجام شد که در بخش آقایان، شاهین ابراهیمی از استان کردستان به عنوان خلبان فعال سایت جزایر ناز قشم، مقام اولی را از آن خود کرد.
نوژن محیط مافی، حسین عباسقلی هر دو از استان مازندران و محمد ریحانی از جزیره قشم هم به ترتیب در جایگاه دوم تا چهارم این مسابقات قرار گرفتند.
در بخش بانوان این مسابقات هیجان انگیز هم شبنم صابری موفق به کسب عنوان نخست شد و مریم عظیمی گلوگاهی و سحر سامی هم به ترتیب دوم و سوم شدند.
دومین دوره جشنواره جهانی مسابقات آکروباسی هم با حضور 15 خلبان برجسته خارجی که از نامداران این رشته ورزشی هستند در کنار خلبانان ایرانی صحنه های هیجان انگیزی را با پرنده هایی همچون پاراگلایدر، لباس خفاشی، سقوط آزاد و بیس جامپ ها برفراز جزایر ناز به نمایش گذاشتند.
سازمان مطنقه آزاد قشم از سال گذشته با ایجاد فضای مناسب در سایت جزایر ناز، فرصت خوبی را برای برپایی جشنواره های هوایی در سطح ملی و بین المللی در این منطقه آزاد ایجاد کرده است.
نخستین دوره جشنواره بین المللی ورزش های هوایی کشورمان سال گذشته با حضور خلبانان ایرانی و خارجی در سایت زیبای جزایر ناز برگزار شد که مورد استقبال خوب مردم علاقمند از نقاط مختلف کشورمان قرار گرفته بود و امسال برای دومین سال پیاپی این مسابقات در این سایت ویژه برگزار شد.
جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است.
همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.