تصویر قشم غرق در جشن و سرور اعیاد شعبانیه

قشم غرق در جشن و سرور اعیاد شعبانیه

رئیس اداره تلبیغات اسلامی شهرستان قشم از مشارکت مردم ولایی این منطقه در جشن های ویژه اعیاد شعبانیه که با میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آغاز و با جشن نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج) همراه است، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام احمد غلامی با بیان این مطلب، گفت: مردم ولایتمدار قشم همزمان با ولادت باسعادت امام حسین (ع) به عنوان روز پاسدار، با توزیع شربت و شیرینی و برپایی جشن های ویژه در مساجد و کانون های فرهنگی این روز را گرامی داشتند.

به گفته وی، مردم قشم همچنین امروز و فردا را به مناسبت میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) به عنوان روز جانباز و میلاد امام سجاد (ع) را با توزیع شربت و شیرینی و برپایی آئین های ویژه در مساجد، کانون های فرهنگی، هیات مذهبی و پایگاه های مقاومت مساجد جشن می گیرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم با اعلام اینکه مردم مومن و خداجوی قشم همانند سال های گذشته خود را آماده برپایی جشن بزرگ نیمه شعبان می کنند، افزود: قشم همانند نقاط دیگر ایران اسلامی با نزدیک شدن به نیمه شعبان با شور و حال مردمی برای برپایی جشن بزرگ میلاد با سعادت منجی عالم خلقت همراه است.

وی، از ایستگاه های صلواتی، چراغانی مسیرهای مختلف خیابانی، میادین، سر درب منازل، ادارات و نهادها و نصب بنر و تبلیغات ویژه میلاد امام زمان (عج) و توزیع شربت و شیرینی با مشارکت اقشار مختلف به عنوان آخرین برنامه جشن های شعبانیه در روز جمعه 22 اردیبهشت جزیره قشم نام برد.

به گفته غلامی، جشن های شعبانیه همچنین در بخش های مرکزی، شهاب و هرمز شهرستان قشم هم توسط مردم با برپایی مسابقات فرهنگی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار خواهد شد.  

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.