تصویر  سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در بخش کودکان جزیره/نگاه دولت تدبیر و امید به سهم کودک در حقوق شهروندی
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد؛

سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در بخش کودکان جزیره/نگاه دولت تدبیر و امید به سهم کودک در حقوق شهروندی


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای تبدیل دو روستای این جزیره به عنوان پایلوت توسعه اهداف حوزه کودکان آماده سرمایه گذاری هستیم.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در همایش «کودکی در جزیره، جزیره ای برای کودکان» در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم، اعلام کرد: برای موفقیت نقش کودک در آینده جامعه به یک فرآیند همه جانبه مشتمل بر نقش خانواده، مربیان مهد های کودک، فعالان حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه ها نیاز داریم.
وی گفت: برنامه ریزی ما در قشم نباید تنها به حوزه کودک خلاصه شود بلکه با نگاه جامع به مسئله  خانواده و کودک، از طریق آموزش به اهداف توسعه در جامعه دست خواهیم یافت.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه دولت تدبیر و امید به تحقق منشور حقوق شهروندی نگاه ویژه ای داشته است، اظهار کرد: کودکان هم در این منشور مهم شهروندی جایگاه ویژه ای دارند که باید آن را محترم بشماریم.
به گفته وی، رئیس جمهور با ابلاغ حقوق شهروندی حرکت مهمی را در حوزه ارزش های انسانی رقم زد که امروز وظیفه همه ما حمایت از این مصوبه با هدف محقق شدن ارزش های حقوقی هر یک از انسان ها به ویژه کودکان است.
مومنی یادآور شد: برای تحقق اهداف همایش «کودکی در جزیره، جزیره ای برای کودکان» آماده ایم با حمایت مالی و برنامه ریزی پایه ای با تلاش حوزه دانشگاه و آموزش و پرورش و ادامه همایش های مربوط به حوزه خانواده و کودک، نام قشم را در کل کشور به عنوان یک منطقه تاثیرگذار این حوزه، مطرح کنیم.
وی افزود: در جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در حوزه خانواده و کودک، توجه ویژه ای به این حوزه در برنامه ششم توسعه نیز شده است.
بنا به این گزارش، در پایان این مراسم که به همت جامعه دانشگاهیان قشم برگزار شد، میثاق نامه همایش «کودکی در جزیره، جزیره ای برای کودکان» که به امضای حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا نصری فرماندار این شهرستان، ابراهیم طلائی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران و پژوهشگر دوره پست دکتری در دانشگاه بامبرگ آلمان و چند تن از مسئولان دانشگاهی و ادارات و نهاد ها رسیده بود، به دو کودک قشمی اهدا شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.