تصویر افزایش 13 درصدی درآمد گمرک منطقه آزاد قشم

افزایش 13 درصدی درآمد گمرک منطقه آزاد قشم

مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم گفت: درآمد سال 95 این گمرک در مقایسه با سال 94 با 13 درصد رشد همراه بود.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، هرمز امیری بیان داشت: در دوره جدید اداره سازمان منطقه آزاد قشم (دولت تدبیر و امید) خام فروشی زمین جای خود را به مشارکت در طرح های بزرگ اقتصادی داده و سهم این سازمان در فعالیت های صنعتی آورده زمین محسوب می شود.

وی گفت: با اجرای این سیاست طی سه سال گذشته گمرک سازمان منطقه آزاد قشم یکی واحدی درآمدزای این سازمان بوده است.

مدیرکل گمرک، ترانزیت و ارزش افزوده سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه درآمد کل این گمرک  در سال گذشته 13 درصد افزایش یافته، افزود: این افزایش براساس رشد درآمدها در حوزه های مختلف همچون صدور مجوز صادرات مجدد، ورود کانتینر ترانس شیپ به گمرک بهمن و فروش برگ سبز حاصل شده است.

به گفته او، درآمد گمرک سازمان منطقه آزاد قشم در سال گذشته از محل صدور مجوز صادرات مجدد با 115 درصد، در بخش ورود کانتینر ترانس شیپ با 86 درصد و از بابت تعداد فروش برگ سبز 36 درصد نسبت به سال 94 افزایش یافته است.

امیری همچنین از افزایش 22 درصدی درآمد این گمرک در تعداد صدور مجوز مرجوعی، 21 درصد در ورود کانتینر ترانزیت، افزایش 11 درصدی در تعداد صدور مجوز واردات و صادرات و همچنین رشد 4 درصدی در بخش خروج کامیونت حامل بار از گمرک بهمن به عنوان دیگر محل های افزایش  13 درصدی درآمد کل گمرک منطقه آزاد قشم در سال 95 خبر داد.

جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده و با توجه به فعالیت تجار، بازرگانان و کارخانجات تولیدی در این منطقه، بخش مهمی از درآمدهای سازمان منطقه آزاد قشم از محل درآمدهای این گمرک تامین می شود.

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.