تصویر پذیرش 64 هزار مسافر در ستاد اسکان فرهنگیان قشم/افزایش 10 درصدی مسافران فرهنگی به جزیره

پذیرش 64 هزار مسافر در ستاد اسکان فرهنگیان قشم/افزایش 10 درصدی مسافران فرهنگی به جزیره

مدیرآموزش و پرورش قشم از پذیرش بیش از 64 هزارمسافر نوروزی در قالب 13هزار و 977 خانواده فرهنگی در تعطیلات نوروز امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، بهرام پوراشرف با اشاره به اینکه این مسافران در مدت 18 روز (25 اسفند ماه 95 تا 12 فروردین 96) در پایگاه های اسکان فرهنگیان قشم اقامت داشتند، گفت: شمار مسافران فرهنگی امسال قشم در مقایسه با آمار 58 هزار نفری سال گذشته نشان از رشد 10 درصدی در سال 96 دارد.

وی ادامه داد: از این تعداد، بیش از چهار هزار فرهنگی در قالب 952 خانواده به صورت اینترنتی ثبت نام کرده و در 123 کلاس درس مدارس شهری و روستایی پذیرش شدند.

پوراشرف، به فعالیت مطلوب ستاد اسکان شهر درگهان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به تعداد مراکز تجاری درگهان و علاقمندی مسافران برای مسافرت به این شهر، شرایط اسکان فرهنگیان در شهر تجاری درگهان با هماهنگی و همدلی بسیار خوب ستاد اسکان فرهنگیان این شهر از شرایط بسیار مطلوب برخوردار بود.

مدیر آموزش وپرورش قشم تصریح کرد: ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان قشم با 57 مدرسه و 360 کلاس درس در همه مناطق شهری و روستایی با برنامه ریزی مناسب و تلاش شبانه روزی توانست کارنامه قابل قبولی را در میزبانی از مهمانان نوروزی برجای بگذارد.

جزیره قشم با وسعت یکهزار و 500 کیلومتر در جنوب ایران و تنگه هرمز واقع شده و سالانه پذیرای میلیون ها مسافر داخلی و خارجی است. نوروز زمان اوج سفر علاقمندان جزیره قشم محسوب می شود ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان نیز یکی از مهمترین مراکز اسکان و اقامت مسافران در استان هرمزگان است.

 

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.